Cyberbezpieczeństwo. Studia licencjackie w Warszawie!

Odkryjcie możliwości związane z cyberbezpieczeństwem na studiach licencjackich w centrum województwa mazowieckiego. Poznajcie sposoby zdobycia niezbędnych umiejętności do ochrony danych i sieci komputerowych oraz stańcie się ekspertami w zapobieganiu cyberataków!

Cyberbezpieczeństwo. Studia dla kogo?

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to studia dla osób zainteresowanych światem cyfrowym i nowoczesnymi technologiami. Jak i dla tych, którzy chcą aktywnie chronić społeczeństwo przed coraz bardziej złożonymi atakami hackerskimi w Sieci.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Studia na UTH w Warszawie!

Priorytetem Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie jest dostarczanie studentom atrakcyjnych i praktycznych możliwości kształcenia. Ich program edukacyjny skupia się na rozwijaniu konkretnych umiejętności za pomocą różnorodnych form zajęć. W ramach na przykład:

  • praktycznych laboratoriów komputerowych, logistycznych i kryminalistycznych,
  • ćwiczeń antyterrorystycznych i językowych,
  • specjalistycznych kursów z posługiwania się bronią krótką i długą, bojową i sportową

aktywni uczestnicy tej specjalności będą mieli okazję zdobywać nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również doświadczenie, które przygotuje ich do realnego wykonywania zobowiązań w kontekście bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Co więcej, UTH nieustannie śledzi trendy, co pozwala dostosowywać program nauczania do potrzeb rynku pracy. Dlatego w okresie kształcenia zdobędziecie kompetencje z zakresu rozpoznawania i analizowania potencjalnych zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją. Ponadto, będzie wiedzieć, jak opracowywać strategie i rozwiązania mające na celu minimalizację problemów spowodowanych przez AI.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – co po studiach?

Po ukończeniu studiów licencjackich na UTH w Warszawie otwiera się przed Wami wiele możliwości zawodowych w obszarze bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Możecie poszerzać swoje kompetencje w różnych dziedzinach.

Na przykład, jako specjaliści ds. bezpieczeństwa informacji, będziecie odpowiedzialni za przeprowadzanie audytów wewnętrznych z systemów informatycznych, zgodnych z normą ISO27001. Z kolei, podejmując pracę na stanowisku administratora sieci, będziecie zarządzać infrastrukturą sieciową w firmach. Tym samym do waszych obowiązków będzie należało zadbanie o bezpieczeństwo i sprawną komunikację między urządzeniami danej większej lub mniejszej organizacji. Na tym nie koniec możliwości, jakie czekają na absolwentów specjalności Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. A wszystko dlatego, że istnieje możliwość zatrudnienia w instytucjach publicznych, takich jak Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, gdzie można pełnić różnorodne stanowiska specjalistyczne, które wspierają codzienne funkcjonowanie jednostki podlegającej Ministrowi Obrony Narodowej.

Studia Cyberbezpieczeństwo – studia licencjackie na UTH w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną!