Dlaczego czasem ciężko jest przyjąć krytykę?

Każda osoba, która publikuje coś w social mediach, doskonale wie, że krytyka bywa ciężka, nawet jeśli jest pisana w jak najlepszej wierze. Czasami przyjęcie jej jest bardzo trudne, dlatego wiele gwiazd przyjmuje postawę, że lepiej zablokować każdą osobę, która ich nie ubóstwia, niż wystawiać się na nieprzyjemne komentarze. Takie zachowanie często jest potępiane, ale wydaje się, że jako jedyne zapewnia spokój ducha.

Krytyka bywa bardzo bolesna


Nie da się ukryć, że krytyka jest bolesna. Jeśli pracuje się nad czymś kilka godzin, a potem ktoś wszystko to psuje jednym zdaniem, można się zdenerwować. Zwłaszcza na początku twojej przygody w social mediach pozytywnych komentarzy na pewno będzie mniej, niż tych krytycznych, a czasem nawet negatywnych. Zamiast się załamywać, lepiej wejść w dyskusję z takimi osobami i dowiedzieć się od nich, co dokładnie możesz zmienić, żeby polepszyć jakość swoich materiałów. Nie blokuj takich osób i nie staraj się przekonać ich, że nie masz racji. W ten sposób zyskasz ich szacunek i większą przychylność w przyszłości.

Ciężko uwierzyć, że robisz coś źle


Wielu ludzi uważa, że to, co robią, jest doskonałe i nie wymaga żadnej poprawy. To dotyczy szczególnie osób, które od dawna działają w social mediach i nie udało im się jeszcze niczego osiągnąć. Kiedy ktoś zaczyna pisać, że robisz coś źle, automatycznie możesz się najeżyć i zacząć walczyć. Kłócenie się z kimś albo blokowanie tylko dlatego, że wydaje Ci się, że doskonale sobie radzisz, nie ma sensu. Zamiast tego zaciśnij zęby i przyjmij poradę, a dopiero potem oceń, czy jest ona zasadna. Dzięki temu przynajmniej przyjmiesz ciekawe wskazówki, które możesz w przyszłości wykorzystać w swojej pracy.

Każdy zbywa krytykę nazywając ją hejtem


Coraz częściej w internecie twórcy nazywają każdą negatywą krytykę hejtem. To sprawia, że ich fani i odbiorcy zaczynają myśleć, że każdy przejaw niezadowolenia z ich pracy to od razu agresywny atak w ich stronę. Tymczasem jeśli nie chcesz, żeby ktoś wypowiadał się o twojej twórczości, musisz przestać publikować cokolwiek. To niestety jedyny sprawdzony sposób. Jeśli zaczniesz blokować takie osoby albo całkiem uniemożliwisz komentowanie, narazisz się na jeszcze mocniejsze słowa krytyki. Zawsze możesz udawać, że ich nie widzisz, ale takie zachowanie nie sprawi, że będziesz bardziej lubiana albo szanowana.

1 thought on “Dlaczego czasem ciężko jest przyjąć krytykę?

  1. W ten oto sposób znajdują się osoby, które odrzucają krytykę u uważają że są doskonałe i wszystko robią bezbłędnie.

Comments are closed.