Jak szybko poprawić swój charakter pisma?

Choć ręczne pisanie dla wielu osób to już przeżytek, to zdarzają się sytuacje, w których koniecznie musimy po nie sięgnąć. W szkole czy na uczelni, kiedy robimy notatki, szybko musimy coś zapisać albo akurat padła nam bateria w telefonie, który zwykle nam do tego służył. Zazwyczaj nie jesteśmy przy tym zadowoleni z naszego charakteru pisma, ale na szczęście możemy szybko i sprawnie go poprawić, jeśli tylko mamy na to ochotę.

Wypisz litery i zdecyduj, które z nich chcesz zmienić


Czasami problemem nie jest wszystko, co zapisujemy. Napisanie każdej litery z osobna i zastanowienie się, które z nich nam się nie podobają, a które w pełni nam pasują, pozwolą znacznie usprawnić cały proces. Jeśli z literami wszystko na pierwszy rzut oka jest w porządku, to problem może dotyczyć ich łączenia albo sposobu, w jaki zapisujesz pełne zdania, kiedy Ci się spieszy albo nie masz już zbyt wiele energii. Sprawdź, jak łączysz ze sobą poszczególne litery. Być może w ogóle nie powinnaś tego robić, żeby twoje pismo wyglądało w twoich oczach lepiej, a może trzeba zmodyfikować grubość i odstęp między literami.

Poszukaj inspiracji w social mediach


Jeśli twoje pismo Ci się nie podoba, czas go zmienić, ale nie bez pomysłu na ten proces. Jeśli od dawna obserwujesz kogoś na Instagramie albo gromadzisz wiele inspiracji na tablicy na Pintereście, to pewnie masz już mniej więcej zarysowane w głowie, do czego dążysz. Jednak jeśli do tego czasu nie miałaś na to czasu, zrób to koniecznie przy tej okazji. Miej jednak na uwadze, że każdy charakter pisma będzie inny w zależności od tego, jakich narzędzi użyjemy, jakiej grubości będzie nasza stalówka albo jaki atrament nam posłuży. Czasami nasz długopis może zupełnie zmienić sposób, w jaki wyglądają nasze litery.

Ćwicz pisanie ręczne


Nie uda Ci się zmienić swojego pisma, jeśli nie będziesz pisać ręcznie. Jeśli na co dzień nie masz zbyt wiele okazji, do ćwiczeń, być może w ogóle nie ma sensu przejmować się sposobem, w jaki wyglądają nasze litery. Ćwiczeniem może być pisanie notatek ręczni, sporządzanie list zakupów czy spisywanie listy rzeczy do zrobienia na drugi dzień. Jeśli tylko takie rzeczy na papierze nie sprawiają Ci dyskomfortu, możesz użyć ich jako sposób na wprowadzenie do swojej codzienności zmian, nad którymi pracujesz. Jeśli odpuścisz sobie praktykę, nie wyrobisz sobie nowych nawyków, a tym samym nie zmienisz swojego charakteru pisma.