Aplikacje ciążowe

Z chwilą gdy test ciążowy wskazuje pozytywny wynik pojawia się świadomość pozostania wkrótce mamą. Już od tego momentu warto dowiedzieć się wszystkiego na temat przebiegu ciąży.

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe znacznie ułatwiają życie, a aplikacje mobilne z powodzeniem zastępują przedmioty codziennego użytku, takie jak; budzik, nawigację, kartę płatniczą, aparat fotograficzny i wiele innych. Wśród tych wszystkich aplikacji znaleźć można również taką, która będzie na bieżąco śledzić przebieg ciąży aż do poczęcia. Taka aplikacja ciążowa zdecydowanie uprości czas błogosławiony przyszłej mamie.

Gdzie pobrać darmową aplikacją ciążową?

Najwięcej aplikacji dla kobiet w ciąży jest dostępnych na system Android. Zdecydowanie mniejszy wybór mają posiadaczki telefonów z systemami IOS czy Windows. Aplikacje ciążowe można bezpłatnie pobrać np. z Apple Store lub Google Play. Większość tych aplikacji jest bardzo podobna do siebie. W każdej z nich znajdują się podobne funkcje, mniej lub bardziej rozwinięte. Można wyszukać aplikacje ciążowe, które są dość dobrze rozbudowane, posiadające wizualizacje rozwoju dziecka w rozdzielczości nawet 3D.

 Jakie funkcje posiadają aplikacje ciążowe?

Poza pięknymi grafikami i przeróżnymi wizualizacjami znajdziemy mnóstwo informacji niezbędnych kobiecie w ciąży. Dzięki aplikacji na bieżąco można śledzić przebieg ciąży i rozwoju dziecka. Można za jej pośrednictwem kontrolować swoją wagę i przewidzieć także, jak się zmieni wraz z rozwojem maleństwa. Przydatny asystent pomoże w zapamiętaniu wizyt lekarskich czy zaplanowanych badaniach. Aplikacja ciąża prowadzi kobietę przez każdy kolejny tydzień ciąży. Z aplikacji można dowiedzieć się m.in. na jakim dokładnie jest etapie ciąży i ile pozostało do przewidywanej daty porodu.

 Niektóre aplikacje ciążowe działają sprawnie także bez dostępu do internetu. Ważne, by była ona przyjazna i łatwa w obsłudze.

Wśród wielu aplikacji ciążowych znaleźć można również takie, które ponad pomoc w przejściu przez okres ciąży, poprzez czas szczęśliwego rozwiązania, poprowadzą mamę i jej noworodka przez okres macierzyństwa. Posiadają one kalendarz kolejnych badań lekarskich a nawet szczepień. Po narodzinach dziecka istnieją funkcje, które obliczają aktualny wiek oraz etap rozwoju psychoruchowego w jakim się znajduje.

Zainstalowanie aplikacji ciąża, to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa by bezstresowo przejść okres ciąży i macierzyństwa. Przydatny ”asystent” ułatwi zdecydowanie ten czas każdej przyszłej mamie.