Ubezpieczenie szkolne – dlaczego warto je mieć?

Priorytetem dla każdego rodzica jest bezpieczeństwo dziecka. Jak o nie zadbać? Jednym ze sposobów jest ubezpieczenie szkolne, które zapewni wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia niepożądanych i niespodziewanych zdarzeń, jak wypadek, a także pomoże dziecku wrócić do zdrowia, również po poważnym zachorowaniu. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że takie ubezpieczenie można wykupić nie tylko w szkole, ale również na własną rękę – wybierając towarzystwo zapewniające odpowiednią ofertę. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować!

Dlaczego ubezpieczenie szkolne to dobry pomysł?

Wykupienie ubezpieczenia szkolnego to dobry pomysł, ponieważ zapewnia dziecku ochronę przez cały rok (w szkole i poza nią). W praktyce oznacza to, że obejmuje ewentualne wypadki podczas zajęć lekcyjnych, w czasie drogi do lub z placówki oświatowej, w czasie nauki zdalnej, a także w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie szkolne zapewnia:

  • wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, które skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią;
  • pomoc w powrocie do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku lub poważnym zachorowaniu – obejmuje zwrot kosztów nie tylko za leczenie, ale również rehabilitację czy wsparcie psychologiczne.

Co więcej, wykupując polisę NNW dla dziecka, można liczyć np. na wypłatę jednorazowego świadczenia po ugryzieniu przez zwierzę, zwrot kosztów pomocy psychologicznej czy pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia ubezpieczonego dziecka. Oczywiście to, jaki będzie zakres ochrony ubezpieczenia, zależy od wybranego wariantu – zwykle towarzystwa oferują różne pakiety, które można dopasować do własnych potrzeb. Przy okazji warto wspomnieć o możliwości skorzystania z oferty ubezpieczenia NNW Indywidualnego dla osób dorosłych. Więcej informacji na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie szkolne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co oferuje konkretne NNW. Istotniejszy od wysokości składki jest zakres ochrony – najlepiej wybrać takie ubezpieczenie, które zapewnia szerokie wsparcie. Jeżeli więc Twoje dziecko uprawia sport, skorzystaj z takiej polisy, która obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, jakie miałyby miejsce np. podczas treningu lub zajęć pozalekcyjnych. Dokładnie przeanalizuj dostępne warianty lub pakiety, a także sprawdź, czy masz możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe klauzule. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twoje dziecko zyskacie maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

To jednak nie wszystko. Podczas wyboru ubezpieczenia NNW dla dziecka dowiedz się, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć po konkretnym zdarzeniu. Pamiętaj, że kluczową rolę odgrywa tutaj suma ubezpieczenia, a więc maksymalna kwota, jaką może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe. To właśnie od niej obliczany jest procent od powstałego uszczerbku na zdrowiu.

Dokładna analiza warunków polisy i porównanie ofert różnych ubezpieczycieli pozwolą Ci wybrać to, co najlepsze dla Twojego dziecka. W zależności od wybranego zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia, możesz zapłacić zarówno kilkadziesiąt, jak też kilkaset złotych za polisę NNW. Wybór należy w stu procentach do Ciebie!

Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie na życie to m.in. zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twoich bliskich na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości. Poprzez polisę na życie możesz zapewnić swojemu dziecku wsparcie finansowe po swojej śmierci. To oczywiście nie jest jedyna funkcja, jaką może spełniać ubezpieczenie na życie. Oprócz funkcji ochronnej, taka polisa może pełnić również rolę inwestycyjną i budującą kapitał na przyszłość (sprawdź: Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe).

Ubezpieczenie zdrowotne czyli prywatna opieka medyczna pozwala z kolei na szybki i bezgotówkowy i nielimitowany dostęp do lekarzy, specjalistów czy do badań diagnostycznych. Sprawdź ofertę na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/