Filmy na powrót do szkoły – TOP 5 najciekawszych produkcji o szkole

Filmy o szkole to produkcje nie tylko dla uczniów i studentów. Każdy z nas, sięgając po jeden z poniższych tytułów, może przypomnieć sobie czasy szkole, pierwsze miłości, a także upadki i wzloty, jakich doświadczyliśmy w młodzieńczym wieku. Zobacz, jakie filmy o szkole warto obejrzeć. Dowiedz się także, czym jest telewizja online.

TOP 5 filmów o szkole – co musisz obejrzeć?

Szkoła to coś, co łączy pokolenia. Pierwsze przyjaźnie i miłości, a także zapał do nauki (lub jego brak) to główne wątki najlepszych opowieści z naszego życia. Interesujące przygody w szkole mieli również bohaterowie poniższych produkcji. Sprawdź je!

1. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (1989)

Jeśli mowa o szkole, nie można nie wspomnieć o filmie „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. To opowieść o nauczycielu, który zaszczepił w grupie uczniów miłość nie tylko do poezji, lecz także nauczył ich, jak czerpać radość z życia. To również historia młodych chłopców, którzy odkrywają siebie i chcą podążać za swoimi marzeniami – wbrew rodzicom i przyjętym standardom.

2. „Nasza klasa” (2007)

Ten estoński dramat to poruszająca i skłaniająca do myślenia analiza psychologiczno-społeczna. Nie można zapominać o tym, że szkoła wielu uczniom kojarzy się niestety z agresją i samymi negatywnymi emocjami. Doskonale oddaje to „Nasza klasa”. Fabuła filmu koncentruje się na młodym chłopcu, który jest odpychany i wyszydzany przez swoich rówieśników.

3. „Grease” (1978)

„Grease” to klasyka gatunku musicali. To lekki i wesoły film opowiadający o nastoletniej, wakacyjnej miłości, która przeradza się w szkolne zauroczenie. Produkcja jest świetną opcją szczególnie na początek roku szkolnego, kiedy to wiele młodych osób musi rozstać się z letnimi przygodami i pierwszymi miłościami na rzecz nauki oraz codziennych obowiązków.

4. „The Duff” (2015)

The duff to określenie, które można przetłumaczyć jako „ta gruba i brzydka koleżanka”, dzięki której inne osoby mogą poczuć się o wiele bardziej atrakcyjne. Kiedy Bianka odkrywa, że jest dla swoich znajomych the duff, pragnie odmienić swoje życie. Przede wszystkim chce udowodnić wszystkim, że jest wartościowa i nie zasługuje na upokorzenie.

5. „Wredne dziewczyny” (2004)

Cady to dziewczyna, która dotychczas mieszkała w Afryce. Kiedy nastolatka przeprowadza się do USA, musi poznać obyczaje amerykańskiej szkoły, a także stawić czoło najpopularniejszym uczennicom, które są dla niej wyjątkowo wredne.

Telewizja w telefonie – oglądaj filmy, gdzie tylko chcesz

Telewizja online daje wiele możliwości. Dzięki niej można oglądać wybrane produkcje dosłownie wszędzie – wystarczy dostęp do sieci. Telewizja w telefonie od INEA może zostać wykorzystana na dowolnym urządzeniu przenośnym, musisz jedynie zainstalować aplikację INEA Online TV. Telewizja online INEA to ponad 100 kanałów różnych gatunków: sportowych, dla dzieci, filmów i seriali, muzycznych, informacyjnych itp. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto technologia Miracast, za pomocą której możesz jednym kliknięciem przenieść oglądany obecnie film na ekran telewizora.

Przeczytaj również