Idealne flamastry do szkoły – czyli jakie?

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie prześcigają się w postanowieniach, którym ustępują nawet te noworoczne. Obiecują sobie, że będą wstawać wcześniej, by nie spóźniać się do szkoły, odrabiać solidniej zadania i – lepiej się uczyć. To ostatnie mogą ułatwić flamastry, za pomocą których można sporządzić kolorowe notatki.

Jak się uczyć, by się nauczyć?

Propagatorzy nowoczesnych metod uczenia się często wykorzystują do zapamiętywania techniki wizualne. W przeciwieństwie do serwowanych w szkołach jednolitych ścian notatek, poprzecinanych tylko tematami lekcji, wyróżnione kolorowymi flamastrami słowa lub całe zdania łatwiej się zapamiętują, a podkreślenia, ramki, czy nawet całe rysunki powodują, że mózg ucznia nie zasypia w trakcie nauki, lecz lepiej koduje zapisane informacje. Do szybkich notatek, robionych na lekcji przydadzą się dwustronne pisaki My Pen, w których jedna, cienka końcówka idealnie sprawdzi się do pisania liter, a druga, gruba – do podkreślenia lub zaznaczania istotnych wyrażeń.

Idealne rysunki bez konsekwencji

Kupując wyprawkę szkolną, rodzice obawiają się, że dzieci, ogarnięte twórczą pasją plastyczną, zamalują nie tylko kartkę papieru. Zmywalne flamastry z idealną do malowania, średnią końcówką rozwiązują ten dylemat. Mazaki przydadzą się nie tylko do robienia notatek szkolnych, ale również do rysowania na lekcji plastyki lub w domu. Kupując flamastry do szkoły, należy zwrócić uwagę nie tylko na soczyste, wyraziste kolory, ale również by pigment nie przebijał się na drugą stronę kartki zeszytu. Warto zaopatrzyć się zarówno w komplet z mniejszą ilością pisaków, który będzie w piórniku pełnił rolę podręcznego na lekcji, jak i większy, z bogatą paletą kolorów. Dla bardziej zaawansowanych artystów idealne będą zestawy z blenderem, pozwalającym stonować przejścia pomiędzy kolorami. Za pomocą takich flamastrów uczeń może rozwinąć w pełni swoje artystyczne uzdolnienia.

Jakie flamastry najlepiej sprawdzą się w szkole?

Szkolne mazaki są narażone na wiele niebezpieczeństw. Muszą wytrzymać rzucanie, trzęsienie, wiele godzin wytężonej pracy. Czasami są również narażone na wysychanie, gdy ich użytkownik zapomni o nałożeniu nasadki. Dodatkowo nic tak nie denerwuje ucznia, jak zasychający lub słabo piszący pisak w momencie, gdy na przepisanie notatki lub wykończenie rysunku jest mało czasu. Dlatego, kupując na początku roku szkolnego przybory piśmiennicze, warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość oraz długość pisania. Wentylowane nasadki flamastrów oraz wysoka jakość wykonania oszczędzą stresu w trakcie lekcji, oraz dadzą gwarancję, że mazaki starczą na długo.