Lekcje angielskiego przez Skype – czy są skuteczne?

Lekcje angielskiego przez Skype lub inne platformy do wideokonferencji są coraz popularniejsze. Takie lekcje jak najbardziej mogą być skuteczne, ale pod warunkiem, że wybierze się odpowiedniego lektora i oczywiście ma się odpowiednie nastawienie do nauki.

Główne korzyści z nauki języka angielskiego przez Skype obejmują:

  1. Dostępność: Można uczyć się z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy. To pozwala na elastyczność w planowaniu zajęć i uczynienie nauki języka angielskiego bardziej dostępną dla osób, które mają ograniczone możliwości w uczęszczaniu na zajęcia stacjonarne.
  2. Wybór lektora: Istnieje szeroki wybór nauczycieli języka angielskiego z różnych krajów, którzy oferują lekcje przez Skype. Można wybrać nauczyciela, którego styl nauczania czy wymowa odpowiada potrzebom kursanta.
  3. Indywidualne podejście: Nauczyciel może skupić się na potrzebach konkretnego kursanta i dostosować lekcje angielskiego do jego poziomu i potrzeb.
  4. Technologia: Platformy takie jak Skype, MS Teams czy Zoom oferują narzędzia, które ułatwiają naukę języka, takie jak możliwość dzielenia ekranu, zapisywania notatek i nagrywania lekcji, co pozwala na powtórzenie materiału w dowolnym momencie.

Warto dodać, że lekcje angielskiego online (na Skype lub innej platformie) mogą odbywać się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Sam wybór platformy do nauki jest już sprawą drugorzędną.

Oczywiście warto pamiętać, że nauka języka wymaga zaangażowania i systematyczności, niezależnie od tego, czy odbywa się w tradycyjnej formie stacjonarnej czy przez Internet.

Pamiętaj, że w nauce przez Skype najważniejszy jest lektor. Dobry lektor angielskiego powinien mieć biegłą znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Powinien znać różne style językowe, w tym język formalny i nieformalny, a także specjalistyczne słownictwo. Warto aby lektor miał też doświadczenie w nauce (szczególnie w nauce online). Niewątpliwie istotne jest również, aby między lektorem, a kursantem była tzw. „chemia” – dzięki temu nauka jest nie tylko skuteczna, ale też jest miło spędzonym czasem 🙂

Lekcje angielskiego przez Skype oferuje wiele szkół językowych np. LingTutor.pl. Przedstawiciele tej szkoły dopasują lektora do Twoich preferencji i terminów, a jeśli nie będzie Ci odpowiadał, zawsze możesz go zmienić. W LingTutor możesz uczyć się języka angielskiego zarówno w formie korepetycji online (czyli sam na sam z lektorem), jak i na lekcjach w małych grupach na Twoim poziomie.

Wiele osób nie ma przekonania do tej formy nauki, ale już po pierwszych lekcjach zaczyna dostrzegać jej niewątpliwe zalety. Dlatego też zapraszamy do spróbowania lekcji angielskiego przez Skype – najlepiej przekonać się samodzielnie, czy będzie Ci odpowiadać.