Najpopularniejsze książki dla najmłodszych – 4 przykłady

Edukacja od najmłodszych lat odgrywa znaczącą rolę w rozwoju każdego dziecka. Czytanie książek jest jednym z najbardziej rozwijających elementów.

Które pozycję cieszą się największą popularnością i zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Przygody Mikołajka

Mikołajek autorstwa René Goscinny to jedna z najbardziej poczytnych pozycji wśród najmłodszych. Przygody małego chłopca uwielbiają czytać dzieci na całym świecie. Pomimo swojej ogromnej popularności, pierwsze wydanie Mikołajka miało miejsce 1960 roku. Jest to więc książka z tradycją, którą czytały już nasze mamy i babcie.

Dzieci z Bullerbyn

Książka Dzieci z Bullerbyn to jedna z pierwszych, najbardziej znaczących lektur szkolnych, która pojawia się w jednych z pierwszych klas szkoły podstawowej. Z pozoru zwyczajny dzień, przy kreatywności najmłodszych bohaterów, pełny jest wielu ekscytujących przygód.

Pippi

Pippi Pończoszanka to kolejna jedna z najbardziej popularnych pozycji, którą odnaleźć można w dziecięcej biblioteczce. Pippi nie chodzi do szkoły, otaczając się ulubionymi zwierzętami. Astrid Lindgren stworzyła postać uroczej kłamczuchy, która idealnie poradzi sobie nawet z nieproszonymi gośćmi w swoim domu.

Harry Potter

Harry Potter to młody czarodziej, który skradł serce najmłodszych czytelników na całym świecie. Jest to jedna z najbardziej popularnych książek fantastycznych nie tylko dla dzieci, ale także młodzieży oraz dorosłych. Cała seria sprawia, że młody miłośnik magii będzie mógł na długi czas przenieść się w świat, w którym niemożliwe nie istnieje.

Więcej informacji na temat popularnych książek przeczytasz na blogu https://www.topksiazki.pl/.