Lubisz odkrywać nowe smaki? Te kierunki studiów pomogą Ci osiągnąć sukces

Przyszłość zawodową wiążesz z kuchnią i gotowaniem? Chętnie odkrywasz nowe smaki, stawiasz na zdrowie i wiesz, jak wykorzystać potencjał jedzenia? Wybierz kierunek studiów, dzięki któremu uzupełnisz posiadane umiejętności o specjalistyczną wiedzę i osiągniesz sukces w interesującej Cię branży. 

Praca z jedzeniem nie tylko po gastronomii

Jeszcze do niedawna jedynym kierunkiem, polecanym wszystkim lubiącym gotować była gastronomia. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa w zakresie odżywiania do grona rekomendowanych kierunków dołączyła dietetyka, zaś wśród kolejnych propozycji pojawia się turystyka i rekreacja – głównie za sprawą konkretnych specjalności, realizowanych w ramach programu studiów. Ich ukończenie zapewnia realne korzyści i mocną pozycję na rynku pracy. Zobacz dlaczego. 

Dietetyka od kuchni – od studiów do autorskich diet

Zmysł kulinarny i poczucie dobrego smaku okazują się niezbędne nie tylko w zawodzie kucharza lub szefa kuchni. To cechy pożądane również u dietetyków. Posiadając odpowiednie predyspozycje, jeszcze lepiej wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie trwania studiów. Oferta https://vistulahospitality.edu.pl/kierunki-studiow/dietetyka obejmuje atrakcyjne specjalności, w tym poradnictwo dietetyczne, stwarzające szerokie możliwości dla rozwoju kariery zawodowej. Zamiłowanie do gotowania pomoże zaproponować pacjentom autorskie przepisy na smaczne przekąski i dania główne, co wpłynie na jakość i unikalność dostępnych w ofercie programów. 

Co ważne, oferta edukacyjna studiów została zaprojektowana w taki sposób, żeby wyposażyć absolwentów w specjalistyczną i rzetelną wiedzę, pozwalającą na dopasowanie posiłków do potrzeb i stanu zdrowia pacjentów. 

Zmysł kulinarny i turystyka i rekreacja – co mają wspólnego?

Studia na kierunku turystyka i rekreacja zdaniem niektórych nie mają nic wspólnego z pracą w kuchni. Oferta https://vistulahospitality.edu.pl/kierunki-studiow/turystyka-i-rekreacja to doskonały dowód na to, że się mylą. Decydując się na specjalność hotelarstwo i gastronomia z powodzeniem połączysz pasję i pracę zawodową i zrealizujesz założone cele – również wtedy, gdy masz zamiar prowadzić własny biznes. Jakie możliwości otwiera przed Tobą dyplom z zakresu turystyki i rekreacji? M.in. pracę w punkcie gastronomicznym (również założonym w ramach własnej działalności gospodarczej) lub w części restauracyjnej hotelu. W trakcie trwania studiów nauczysz się planować działalność hotelarską i efektywnie zarządzać obiektami gastronomicznymi, co w połączeniu ze zmysłem kulinarnym może przynieść zaskakujące efekty.