Robotyka dla dzieci – zajęcia przeznaczone do nauki programowania

Robotyka dla dzieci — zajęcia przeznaczone do nauki programowania

Przyszłość należy do robotów, komputerów i automatyki. Dlatego powstaje coraz więcej kursów z robotyki i dla dzieci, które wprowadzą Twoje dziecko w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To doskonały sposób na zaszczepienie dziecku takiego, które pozostanie z nim przez resztę jego życia. Dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z technologią już nawet w wieku 3 lat! Dla nich przeznaczone są kursy robotyki z wykorzystaniem klocków Lego. Dzieci zbudują swoich biegaczy, kolorowe roboty, które same zaprogramują za pomocą języka obrazkowego, który jest prosty dla ich wieku i umiejętności.

Robotyka pobudza wyobraźnie

Robotyka dla dzieci rozwija wiele różnych umiejętności — zaczynając od logicznego myślenia, po zdolności manualne, przez logiczne myślenie, po pracę zespołową. Coraz więcej i więcej ludzi ciekawych świata pełnego pasji przybywa na każde zajęcia robotyki. Zajęcia z robotyki dla dzieci pozwalają im wejść w świat programowania i zacząć wdrażać różne ciekawe projekty. W klasie nigdy nie ma chwili na nudę: programuje się tak, aby młodzi uczestnicy warsztatów zajmowali się szeroko pojętą elektroniką podczas podróży przez światy i etapy swoich ulubionych gier. Każdy z kursów jest okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności, a gdy już te są wprowadzane, zaczynają się nowe wyzwania łączące robotykę z programowaniem.

Zajęcia z robotyki dla dzieci — gdzie?

Zajęcia z robotyki dla dzieci z go4robot.pl uczą dzieci programowania już od 3 roku życia. Stworzona ścieżka edukacyjna, która jest 10-letnim procesem nauki mającym na celu utrwalanie i rozwijanie kompetencji dziecka w zależności od etapu rozwoju, w którym się znajduje. Po przejściu całego procesu w Akademii go4robot uczestnicy są zaznajomieni z technologią, a nawet potrafią programować w języku Arduino C czy Python.

Metody nauczania w go4robot, były sprawdzane, przez tysiące uczestników! Poziomy edukacyjne tworzone są we współpracy z psychologami, by z oferowane zajęcia nie tylko uczyły robotyki, ale również były rozwijające dla każdego uczestnika w danym wieku. Zajęcia są doskonale przygotowane pod względem merytorycznym, który zapewnia wykwalifikowany Zespół.

Za wysoką jakość zajęć odpowiadają między innymi osoby prowadzące łączone są w pary w odpowiedni sposób, by jeden z nich posiadał wykształcenie i przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, a drugi kompetencje z zakresu nauk ścisłych, w tym robotyki i programowania. W trakcie zajęć używane są najbardziej efektywne metodologie, takie jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.