Kalendarz imprez – wakacje 2022

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu jak je spędzić? Oprócz wyjazdu w góry, nad morze czy na zagraniczną wycieczkę, warto sprawdzić, co dzieje się w najbliższej okolicy. Szczególnie, że wiele wydarzeń zostało wznowionych i odbędą się po dwuletniej przerwie.

Po pandemicznej przerwie powoli wracają takie wydarzenia jak dni miast, popularne festiwale muzyczne czy koncerty największych gwiazd. Sprawdź, gdzie warto być w te wakacje.

Czerwiec/Lipiec 2022

– 3-4.06 – Orange Warsaw Festival,

– 20.06 – Warszawa, PGE Narodowy, Guns N’ Roses,

– 26.06 – Kraków, Tauron Arena, Alicia Keys,

– 29.06-2.07 – Open’er Festival,

Lipiec 2022

– 8.07 – Warszawa, PGE Narodowy, Coldplay

– 13.07 – Kraków, Tauron Arena, Aerosmith,

– 16.07 – Warszawa, PGE Narodowy, Rammstein,

– 21-24.07 – Sunrise Festival,

– 29-31.07 – Sun Festival

Sierpień 2022

– 10-13.08 – Fest Festival,

– 25-26.08 – Warszawa, PGE Narodowy, Ed Sheeran

Inne atrakcje w wakacje 2022

Oprócz największych koncertów warto sprawdzić, co dzieje się w najbliższej okolicy. Wakacje to czas, gdy odbywają się koncerty, dni miast

Pokazy laserowe

Wiele z tego typu wydarzeń ma atrakcję, która jest kulminacją wieczoru, coraz rzadziej są to fajerwerki, które powoli zastępowane są pokazami laserowymi. Są one zdrowsze dla oglądających oraz dla środowiska. Pokazy laserowe nie mają negatywnego wpływu na zwierzęta w odróżnieniu od fajerwerków.

Pokazy laserowe mogą być zrealizowane jako osobne show – wówczas najczęściej przyjmują rolę atrakcji wieczoru lub mogą być uzupełnieniem koncertów. Wszystko zależy od okoliczności. Niejednokrotnie są wykorzystywane do promocji wydarzeń, miejscowości czy sponsorów. Mogą zostać wzbogacone na przykład o wyrzutnie ognia, które nadadzą pokazowi wyjątkowego charakteru. Istnieje możliwość wzbogacenia widowiska o dodatkowy laser, który podczas trwania imprezy będzie wyświetlał logo, spersonalizowany napis czy herb miasta.

Pokaz laserowy zawsze odbywa się w towarzystwie dymu, który jest całkowicie bezpieczny dla widzów. Jego zadaniem jest podkreślenie efektów wizualnych, a przy okazji nadaje całemu wydarzeniu wręcz mistyczny charakter.

To zapierające dech w piersi widowisko z serii światło i dźwięk pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia. Wirujące przestrzenie stają się realne i namacalne.

Pokaz laserowy zazwyczaj stanowi samodzielne show, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by towarzyszył również muzyce na żywo podczas koncertu. Warto jednak pamiętać, że do uzyskania wyjątkowego efektu niezbędny jest zmrok. W przeciwnym razie widowisko nie będzie tak spektakularne.

Co ważne, w odróżnieniu od fajerwerków, pokazy laserowe mogą być wykonywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.