Czym są zawieszki do smoczka?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się zawieszki do smoczka. Dla zabezpieczenia drewnianych koralików można elementy natłuścić kokosowym olejem. Należy pamiętać, żeby suchą szmatką przecierać drewniane zawieszki. Lepiej nie używać środków czyszczących i nie wkładać do zmywarki.

Zakup zawieszki do smoczka

Na co dzień przy smoczkowych maluchach niezbędna jest drewniana zawieszka do smoczka. Chroni smoczek przed upadkiem na ziemię. Maluch z pewnością pokocha łańcuszek do smoczka. Przyszłe mamy powinny jak najwcześniej zacząć kompletowanie wyprawki. W ofercie producenta Bibs można znaleźć wysokiej jakości zawieszki. Warto odwiedzić także strony internetowe producentów Trixie oraz Jabadabado.

Niezbędnik każdej wyprawki dla niemowlaka to komplet zawieszki ze smoczkiem. Specjalny łańcuszek sprawi, że odnalezienie smoczka nie będzie już problemem. Dzięki niemu smoczek dłużej pozostanie czysty, ponieważ nie będzie spadał na podłogę. Można śmiało powiedzieć, że funkcję strażnika smoczka pełni zawieszka. To właśnie dzięki niej można mieć smoczek zawsze przy sobie. Warto podkreślić, że zawieszkę można przypiąć do ukochanej zabawki, kocyka oraz ubranka dziecka. Ręcznie wykonane zawieszki do smoczków są wygodne w użytkowaniu, ponieważ produkuje się je z materiałów najwyższej jakości.

Raczej nikt już nie zadaje pytania, czy smoczki są ważnym elementem wyprawki noworodka. Rodzice często nie wyobrażają sobie życia bez smoczków. Jest to idealny sposób, żeby uspokoić dziecko w ciągu dnia, a także w nocy. Tak naprawdę w każdej wyprawce powinny znaleźć się smoczki dla dzieci. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Do smoczka warto kupić pasującą zawieszkę oraz etui.

Zawieszki do smoczka dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W asortymencie sklepu można znaleźć szeroki wybór modnych oraz bezpiecznych smoczków marek godnych zaufania. Można wyróżnić następujące rodzaje smoczków: anatomiczne, kauczukowe, antykolkowe, uspokajające, symetryczne oraz dynamiczne. Zawieszka do smoczka to bardzo przydatne akcesorium.

Wybór zawieszki do smoczka

Warto kupić zawieszkę, ponieważ dzieci dosyć często gubią smoczki. Zawieszkę mocuje się bezpośrednio do ubranka dziecka. Trzeba podkreślić, że zawieszki oferowane w sklepach są przepiękne. Taki element to świetny kolorowy dodatek do stylizacji codziennej dziecka. Wybór jest ogromny, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Pojemnik na smoczki to kolejny bardzo przydatny dodatek.

Niezbędne jest zachowanie czystości smoczka, jeśli przebywamy na pikniku lub spacerze. Jest to ważne również w domu, ponieważ na podłodze znajduje się z reguły wiele zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem jest umieszczenie smoczka w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniki. Niestety większość ludzi wrzuca smoczek luzem do torby. Osoby, które stosują pojemniki, mogą mieć pewność, że smoczek jest w bezpiecznym miejscu. Będziesz też wiedział, gdzie smoczek się znajduje i w każdej możesz z tego skorzystać.

Z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz cech dziecka należy dobrać rodzaj i wielkość smoczka. Ważną rolę odgrywa również budowa anatomiczna jamy ustnej. Pod uwagę trzeba jeszcze wziąć umiejętności nabyte przez dziecko oraz predyspozycje rozwojowe. Warto dodać, że smoczek powinien mieć zbliżony kształt do brodawki piersi kobiety. Wymusza on wtedy naturalne i fizjologiczne ruchy ssania piersi u noworodka.

Dzięki temu raczej nie ma możliwości, żeby dziecko zniechęciło się od ssania mleka mamy. Smoczek anatomiczny zapobiega powstawaniu wad zgryzu w przyszłości u dziecka.