Studia online – jakie kierunki są dostępne?

Uczelnie starają się iść z duchem czasu, aby zyskać miano przyjaznych studentom i nowoczesnych, wdrażających innowacyjne technologie i metody nauczania. Młodzi ludzie też mają swoje oczekiwania.

W ramach rozwoju wiele uczelni wprowadziło opcję studiów online. Jeszcze do niedawna coś takiego wydawało się całkiem niemożliwe. Dziś każdy, kto tylko chce, może się na takie studia zapisać. W dobie coraz popularniejszej pracy zdalnej nic nie stoi na przeszkodzie, aby także zdobywać wiedzę na takiej właśnie drodze.

Jakie studia online są do wyboru?

Studia online są nowoczesną formą nauczania. Wbrew pozorom także tutaj mamy do czynienia z całkiem sporym wybór kierunków, a ich lista z biegiem kolejnych lat ulega wydłużeniu. Za pośrednictwem Internetu można podjąć naukę na studiach I oraz II stopnia. Kierunki są bardzo różne. Przeważnie jest to ekonomia, finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA, stosunki międzynarodowe czy zarządzanie. Absolwenci tych studiów otrzymują taki sam dyplom, jak w przypadku studiów, gdzie zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni. Jedyną różnicą jest organizacja nauki. Kształcenie w tym przypadku najczęściej odbywa się za pośrednictwem nowoczesnej platformy e-learningowej, a stacjonarne są zazwyczaj niektóre laboratoria, egzaminy czy seminaria dyplomowe.

Czy studia online to dobry wybór?

Wiele osób zastanawia się, czy studia online to dobry wybór. Niektórzy faktycznie chcą się czegoś nauczyć i liczą na rzetelne prowadzenie zajęć. W tym przypadku jak najbardziej mają tę możliwość. Jakość zajęć, a co za tym idzie, nauki, jest na jednakowym poziomie, gdyż prowadzący organizują wykłady praktycznie tak samo, jak gdyby odbywało się to stacjonarnie. Studia w tej formie to przy tym ogromna wygoda. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy i specjalne przygotowania. Będąc w domu, w firmie, na urlopie, czy innym wyjeździe, można uczestniczyć w zajęciach zgodnie z planem. Jest więc to na pewno opcja dla osób ciągle zajętych i zapracowanych, umiejących zarządzać własnym czasem w taki sposób, by studia na tym nie ucierpiały.

Jeśli nie ma różnicy w jakości między zajęciami prowadzonymi na uczelni, a tymi za pośrednictwem Internetu, to dlaczego nie spróbować? Takie studia online mogą otworzyć przed wieloma osobami nowe możliwości rozwoju i szansę na nową, lepszą pracę. Na pewno łatwiej jest je pogodzić z dotychczasowymi zajęciami, na przykład pracą zarobkową czy obowiązkami domowymi. Warto więc poważnie się nad nimi zastanowić. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kierunek, aby nauka ta zakończyła się otrzymaniem dyplomu, który będzie przydatny.